flaga angliiflaga anglii
 
tytan team - static
 
 
STRONA GŁÓWNA
STOWARZYSZENIE
NASI TRENERZY
NASI ZAWODNICY
REKORDY
WPA
CERTYFIKATY
NASZE ZAWODY I GOŚCIE
KALENDARZ IMPREZ
GALERIA
HISTORIA
KONTAKT
PRESS ROOM
SPONSORZY I PARTNERZY
 

HISTORIA:

Historia Tytan Team

Pierwszą siedzibą klubu była mała siłownia wyposażona w jedną ławeczkę do wyciskania i jedną sztangą z kompletem obciążeń. Po kolejnym turnieju województwa łódzkiego w wyciskaniu sztangi leżąc w 2003 roku przyszedł pomysł na zorganizowanie wewnętrznych klubowych zawodów dla osób uczęszczających na siłownie. 15 grudnia 2003 roku odbyły się pierwsze klubowe zawody w których uczestniczyło 11 osób, a drużyna przyjęła nazwę Tytana. Pamiętne pierwsze zawody wygrał Robert Wrzawiński przed Adamem Mrozkiem i Michałem Różyckim. Drugi turniej odbył się przed Mistrzostwami Województwa Łódzkiego 2004. 10 maja wystartowało 16 zawodników, kolejny raz bezkonkurencyjny okazał się Wrzawiński który wycisnął największy ciężar zawodów 155kg przy wadze 73kg, drugi tym razem był Różycki a trzeci Mrozek. Po raz pierwszy wystartowała kobieta Katarzyna Staniszewska która przy wadze 48kg wycisnęła 52.5kg. Nadszedł 26 czerwca i odbyły się III Mistrzostwa Łodzi. Powstały pierwsze klubowe koszulki a w barwach Tytana wystartowali Wrzawiński, Różycki, Andrzejczak i gościnnie Piotr Wojtalik. Pomimo tak nielicznej ekipy udało się wywalczyć drugie miejsce drużynowo. W październiku odbył się trzeci klubowy turniej  w wyciskaniu - 100kg na ilość powtórzeń. Tym razem wygrał Rafał Ziemiakowski z wynikiem 14 powtórzeń przed Wrzawińskim 12 powtórzeń oraz Ochmanem i Różyckim. W czwartym turnieju wystartowało już 20 zawodników lecz czołówka była ta sama Wrzawiński 175kg, Ziemiakowski 160kg, Mrozek 150kg i Różycki 115kg. Po raz pierwszy zawody miały charakter integracyjny i wystartowała też młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.  W maju 2005 odbyły  się pierwsze zawody na wyjeździe - turniej o Puchar Burmistrza Wąbrzeźno, a  drużyna wywalczyła drugie miejsce. Tydzień później w Kutnie sześcioosobowa ekipa Tytana wywalczyła złoto. I nadeszły IV Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 25 czerwiec 2005roku. Po raz pierwszy na Mistrzostwach ekipa Społem Łódź która dominowała przez lata odniosła porażkę ustępując bardzo mocnej i licznej drużynie Tytana. Powstały nowe koszulki, doszli nowi silni zawodnicy, a Tytan był nie do pokonania. Kolejne klubowe zawody odbyły się w maju 2005 pomiędzy ekipami Tytana a młodzieżą z OSW. Podczas nieobecności Wrzawińskiego i Ziemniakowskiego zawody wygrał Michał Skoczowski przed Różyckim i Michałem Pankowskim. Także w maju odbyły się klubowe zawody, jak się później okazało ostatnie na tamtej siłowni. Wygrał zdecydowanie Różycki. W 2006 ekipa kontynuowała zawody wyjazdowe, zdobywając między innymi pierwsze miejsce w Wąbrzeźnie, a w 2007 ostatni raz pokazała się na pomostach krajowych. I tak zakończył się pierwszy rozdział w dziejach Tytana.
Po dwóch latach przerwy sekcja przeniosła  się do Pałacu Młodzieży (gdzie jest po dzień dzisiejszy), a część zawodników trenuje w Energymie. Zaczęły się pierwsze starty nowej ekipy. Początkowo Rafał Wasilewski samotnie wystartował w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego. W 2009 zaczęły się grupowe pojedynki Pałac Młodzieży kontra Ośrodek Socjoterapii. W 2010 powstały nowe cykliczne zawody Integracyjne Mistrzostwa w Wyciskaniu dla młodzieży z Ośrodków Wychowawczych, które gościnnie odbyły się na Politechnice Łódzkiej. Nasi zawodnicy Olczak i Kijański wystartowali  na Mistrzostwach Województwa Łodzkiego  i obaj wrócili z medalami. W 2011 powstała  na Politechnice Łódzkiej Akademicka Liga Wyciskania Leżąc, a nasza ekipa zdobyła  trzecie miejsce drużynowo.
Pod koniec roku 2011 dzięki współpracy z Tomaszem Smykaczem powstaje SISAUTO TYTAN - TEAM. Pod nową nazwą drużyny  zorganizowaliśmy w grudniu swoją pierwszą imprezę - Puchar Tytana, a ekipa w nowych koszulkach wystartowała na pierwszej edycji  drugiej Ligi na Politechnice Łódzkiej.  2012 obfituje w wiele startów - team zorganizował  III Integracyjne Zawody w Pałacu Młodzieży. Miesiąc później Starcie Tytanów gościnnie w klubie Energym. W czerwcu drużyna obroniła trzecie miejsce na lidze, Mateusz Lewandowski został najsilniejszym juniorem ligi a Michał Różycki i Tomasz Andrzejczak zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych.  Tydzień później powstała największa do tej pory impreza - Arena Mocy na cześć 60-lecia Pałacu Młodzieży. Powstały nowe pamiątkowe koszulki, a dzięki sponsorom rozdaliśmy wiele pucharów i oryginalnych medali. Gościem Specjalnym był  mistrz Europy w kulturystyce Andrzej Maszewski.